logo Cafébabel

Tetri Mania Slot Gra

Zanim przejdziemy do recenzji, warto wyjaśnić, iż gra ta dostępna jest pod dwoma nazwami:

  • Tetri Mania
  • Cube Mania

W kasynach spotkacie się częściej z tym drugim wariantem, ale wciąż niektóre portale hazardowe używają wariantu Tetri Mania na swoich serwerach.

Tetri Mania: gra hazardowa w arkadowym stylu

Gra Tetris liczy sobie 42 lata i nic nie wskazuje na to, by jej popularność słabła z biegiem czasu. Zainspirowała ona studio Wazdan, w którym pracują polscy projektanci gier hazardowych. Tytuł ten zadebiutował w 2006 roku jako tetri mania online, później jednak przemianowany został na Cube Mania. Zasady gry się jednak nie zmieniły.

Mamy tu siatkę o rozmiarach 4×3 z czterema bębnami i trzema rzędami. Wśród symboli specjalnych znajdziemy Wild oraz Scatter a także tajemniczy symbol jokera. Gra pozwala złożyć minimalny zakład za stawkę 0,20 zł a maksymalny – 500 zł. Gra wydaje się uproszczona do granic możliwości, ale czekają nas tu niespodzianki w postaci rundy free spinów, których mamy do dyspozycji 15 lub aż 30. Dzięki wysokiemu RTP ponad 96% możemy liczyć tu więc na regularne wypłaty.

RTP i zmienność w Cube Mania

RTP studio Wazdan ustaliło w tym slocie na poziomie 96,43% i jest to wyżej, niż przeciętny zwrot w automatach kasynowych. Jeśli chodzi o zmienność, Cube Mania posiada średni parametr volatility, co przekłada się podczas gry na średnio częste wypłaty o średniej wysokości.

Symbole i tabela wygranych

Nawiązanie do gry Tetris jest w tym slocie w zasadzie tylko symboliczne. To klasyczny automat hazardowy z bębnami, tyle że utrzymany w estetyce 8-bitowej gry z lat 80. i 90. Producent wprowadził jednak pewne urozmaicenie w postaci opadających symboli – to rzadkość w slotach sprzed dekady. Kaskadowe symbole spadają z góry po podliczeniu wygranej na jednej z dziewięciu linii i pozwalają zdobyć kolejną wygraną w ramach tego samego obrotu. Przyznajemy, że jest to fajna i niespodziewana odmiana.

Płatne symbole zostały zaczerpnięte z talii kart i Wazdan pod tym względem nie silił się na oryginalność. Jeśli chodzi o wypłaty, każdy układ z Wildem (symbolem, który zastępuje inne symbole poza Mystery i Scatterem oraz pomaga zdobyć wygraną) płatny jest podwójnie, co stanowi również pewną odmianę. Dodatkowo w przypadku wypełnienia siatki jednym i tym samym symbolem gra wypłaca podwójną nagrodę.

Dodatkowe symbole specjalne

Poza Wildem i Scatterem Cube Mania posiada symbol Mystery. Co się stanie, gdy wylosujemy 3 lub cztery takie symbole w dowolnej pozycji na bębnach? Automat wypłaca nam wówczas nagrodę w wysokości, kolejno, 10-50x stawka lub w przypadku czterech symboli ze znakiem zapytania, 50-200x stawka.

Free spiny w Tetri Mania

Fani darmowych obrotów mogą w tej grze liczyć na 15 lub nawet 30 free spinów! Dzieje się tak po wylosowaniu 3 lub 4 Scatterów z symbolem dolara. W rundzie z free spinami musimy sami kręcić bębnami, gdyż nie toczy się ona automatycznie.

Tetri Mania gra kasynach

Szukacie listy najlepszych kasyn w Polsce? Znajdziecie je na naszym portalu. Na przestrzeni lat założyliśmy konta i rozegraliśmy spore kwoty w kilkudziesięciu kasynach. Wciąż recenzujemy nowe! W poniższych sprawdzonych kasynach na pieniądze zagracie w Cube/Tetri Mania i zdobędziecie w dodatku najlepszy bonus powitalny bez depozytu.

Tetri Mania na komórki – jak grać?

Tetris istnieje w wielu wariantach na komórki i tablety. Tak samo jest z recenzowanym tutaj slotem na pieniądze. Tetri Mania to nieskomplikowana gra o niskich wymaganiach sprzętowych i uruchomić ją na każdym współczesnym urządzeniu z systemem Android albo iOS oraz Windows Phone. Gra działa bez pobierania i automatycznie dostosowuje swoją rozdzielczość w pionie lub poziomie.